alfi
14 بهمن 1401 - 14:39

تنگستان در دهه فجر رکورد زد/ کارخانه تولید غذای ماهی و میگو در تنگستان افتتاح می‌شود

استاندار بوشهر از افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی ۱۳۷ طرح با سرمایه گذاری ۳۷۰۰ میلیارد تومان در تنگستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان تنگستان، احمد محمدی زاده استاندار بوشهر در آئین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های دهه فجر تنگستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۱۳۷ طرح با سرمایه گذاری ۳۷۰۰ میلیارد تومان در تنگستان در دهه فجر امسال، افتتاح یا اجرایی شده‌اند که اتفاق بزرگی است.

وی با بیان اینکه این میزان سرمایه‌گذاری در تنگستان بی‌سابقه است، افزود: نماینده دشتی و تنگستان در مجلس و مسؤولان شهرستانی و استانی در خلق این موفقیت بسیار نقش آفرین بوده‌اند.

وی از افتتاح طرح ماهی در قفس در بخش ساحلی تنگستان خبر داد و تصریح کرد: برای این طرح بزرگ بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

محمدی زاده خاطر نشان کرد: همچنین عملیات اجرایی طرح روشنایی اسکله بندر بوالخیر با سرمایه‌گذاری قابل توجه توسط سازمان بنادر آغاز شده است.

وی بر لزوم توسعه چرخه مرغ در استان از تولید جوجه تا فرآوری و بسته بندی و سردخانه و توزیع تاکید کرد و گفت: امروز عملیات اجرایی کارخانه جوجه کشی در تنگستان آغاز شد که تا یکسال آینده به بهره برداری می رسد و تمام جوجه مرغداری‌های استان از طریق این کارخانه تامین می‌شود.

استاندار بوشهر افزود: امروز عملیات اجرایی ۶ مدرسه در تنگستان آغاز و ساختمان اداری آموزش و پرورش این شهرستان نیز افتتاح شد.

محمدی زاده از راه‌اندازی کارخانه تولید غذای ماهی و میگو توسط شرکت لیان خبر داد و اظهار داشت: شرکت لیان یک‌ هلدینگ است که عملیات تولید غذای آبزیان را انجام داده و طی دو روز اخیر، سه مجموعه عظیم توسط این هلدینگ افتتاح و اجرایی شده است.

وی ابراز کرد: با بهره‌برداری از این واحدها، ظرفیت تولید غذای آبزیان در استان به ظرفیت مورد نیاز خواهد رسید.

محمدی زاده با بیان اینکه کیفیت تولیدات این کارخانه بسبار خوب است گفت: تولید با کیفیت غذای ماهی و میگو سبب می‌شود که کیفیت ماهی سی‌باس و میگوی پرورشی در استان بوشهر بالاتر رود و شرکت لیان در این حوزه پیشگام است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: با بهره‌برداری از سه واحد غذای آبزیان در هلدینگ لیان، در تولید غذای آبزیان بی‌نیاز می‌شویم و غذای آبزیان سایر استان‌های ساحلی را نیز تامین می‌کنیم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016823