alfi
23 اسفند 1401 - 15:53

تصویب طرح تفضیلی بندرعباس چه دستاوردی دارد؟

شهردار بندرعباس گفت: تصویب طرح تفضیلی یکی از اقدامات بسیار خوبی است که می‌تواند نقش بسیار بالایی را در توسعه و پیشرفت همراه با عدالت شهر بندرعباس ایفا کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی نوبانی، شهردار بندرعباس امروز در جلسه بازنگری طرح تفصیلی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه یکی از مسائل مهم برای توسعه هر شهری داشتن طرح تفصیلی برای آن شهر است، بیان کرد: از آنجایی که طرح تفصیلی شهر بندرعباس از مهمترین عوامل توسعه شهر محسوب می‌شود این طرح سند توسعه شهر و طبق آن رفتار‌های مدیریت شهری در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ترسیم می‌شود که باید بر اساس آن برای عمران و آبادانی یک شهر تلاش کرد.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: طرح تفصیلی شهر بندرعباس مصوب سال ۱۳۶۹ بوده و این طرح از موارد معطل مانده از سال ۱۳۷۹ تاکنون بود و از سال ۱۳۹۲ بازنگری آن دوباره شروع شده که پس از پیگیری‌های فراوان شهرداری، شورای اسلامی شهر بندرعباس، استانداری هرمزگان و راه و شهرسازی و شورای عالی معماری و شهرسازی مورد تصویب قرار گرفت.

نوبانی بیان کرد: دراین طرح، بسیاری از مغایرت کاربری‌های اراضی و معابر که در طی سال‌های گذشته به دلایل مختلف قابل انجام نبوده و حقوق مالکانه افراد در نظر گرفته نشده بود مورد بازنگری صورت گرفت و امیدواریم با طرح جدید مشکلات شهروندان در خصوص کاربری اراضی وهمچنین صدور اسناد به حداقل ممکن برسد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: تصویب این طرح، یکی از اقدامات بسیار خوبی است که می‌تواند نقش بسیار بالایی را در توسعه و پیشرفت همراه با عدالت شهر بندرعباس ایفا کند.

شهردار بندرعباس در پایان تصریح کرد: از آنجایی که یکی از دستاورد‌های مهم تهیه طرح تفصیلی، زیست پذیری شهر‌ها و کیفی‌سازی زندگی است، بنابراین توجه به کیفیت محیط شهروندان و همچنین وضعیت کالبدی شهر و بافت‌های فرسوده شهر از مهمترین اولویت‌های طرح تفصیلی بندرعباس است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1092942