alfi
14 بهمن 1401 - 18:48

افتتاح مرکز توانبخشی بیماران روانی در اسدآباد

همدان- معاون توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: افتتاح مرکز توانبخشی بیماران روانی شهرستان اسدآباد با اشتغال چهار نفر با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیون تومان افتتاح شد.

امیر کوکائیان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: مرکز توانبخشی بیماران روانی مزمن افتتاح شده شهرستان اسدآباد به عنوان دومین مرکز توانبخشی بیماران روانی در استان همدان به شمار می‌رود که با ظرفیت ۱۰ نفر در قالب خانه‌های حمایتی به صورت شبانه‌روزی به بهره برداری رسید.

وی با اشاره به اینکه دیگر مرکز توانبخشی بیماران روانی استان همدان در شهر همدان فعالیت دارد، افزود: پیش از این مراکز نگهداری بیماران روانی به صورت تجمعی با ظرفیت ۵۰ نفر به بالا بود که با توجه به سیاست‌گذاری جدید سازمان بهزیستی به منظور ارتقای خدمات هرچه بهتر به این افراد مقرر شد برخی مراکز با تعداد نفرات کمتر را برای افرادی که شرایط بیماری روانی آنان باثبات تر شده داشته باشیم.

معاون توانبخشی بهزیستی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر این تعداد از مراکز توانبخشی بیماران روانی سطح استان همدان با راه اندازی مرکز توانبخشی بیماران روانی اسدآباد به دو مرکز افزایش یافت، گفت: در حال حاضر، تعداد دو مرکز حمایتی دیگر نیز ویژه سالمندان در استان همدان فعالیت دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017330