alfi
14 بهمن 1401 - 12:27

سمنان واقعاً جزو استان‌های دارای بیشترین کودکان کار است؟

یک مسؤول سازمان بهزیستی در روزهای اخیر اعلام کرد که سمنان جزو استان‌های دارای بیشترین کودکان کار است؛ اما واقعیت ماجرا چیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمود منطقی، مدیرکل بهزیستی استان سمنان صبح امروز گزارشی از تعداد کودکان کار خیابانی در سمنان به خبرنگاران ارائه داد و اظهار کرد: دو مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده و اورژانس اجتماعی در استان سمنان در حال ارائه خدمات به آحاد جامعه و کودکان کار خیابانی هستند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان آذرماه، ۱۶۴ کودک کار خیابانی در استان سمنان شناسایی ‌شدند که خدمات حمایتی، آموزشی و مشاوره‌ای دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان افزود: از ۱۶۴ کودک شناسایی‌شده، ۲۹ نفر معادل ۱۸ درصد تابعیت ایرانی دارند و ۱۳۵ کودک معادل ۸۲ درصد از اتباع خارجی هستند.

منطقی بیان کرد: از ۱۳۵ کودک اتباع خارجی، ۸۶ نفر معادل ۶۴ درصد اتباع غیرمجاز ساکن در استان سمنان هستند.

وی ادامه داد: شناسایی، ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار خیابانی به‌ویژه کودکان اتباع خارجی مستلزم هماهنگی و همکاری دستگاه‌های همکار با سازمان بهزیستی کشور است.

به گزارش فارس؛ اخیراً سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرده بود که در حال حاضر در اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، فارس، کردستان، مازندران، هرمزگان و یزد بیشترین کودک کار شناسایی‌شده هستند.

وی گفت: زمانی که این کودکان شناسایی می‌شوند، با کسب رضایت خودشان هویت آنها از طریق اسکن عنبیه در مراکز آموزشی حمایتی یا مرکز تعیین‌شده ثبت و احراز خواهد شد.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016630